III Międzynarodowa Konferencja pt. „Witamina D – minimum, maximum, optimum

Konferencje
Termin: 2017-09-22 00:00 - 2017-09-23 00:00

Miejsce: Warszawa

„Witamina D – minimum, maximum, optimum”
- III Międzynarodowa Konferencja EVIDAS 2017

O znaczeniu witaminy D i jej wpływie na organizm człowieka z punktu widzenia różnych obszarów terapeutycznych (m.in. pediatrii, kardiologii, ginekologii, dermatologii, reumatologii, endokrynologii, gastrologii), już po raz trzeci, mówić będą eksperci z Polski i zagranicy podczas III Międzynarodowej Konferencji pt. „Witamina D – minimum, maximum, optimum” w dniach 22-23 września 2017 r. w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem European Vitamin D Association (EVIDAS).

- W związku z pojawiającymi się stale, solidnymi dowodami, które potwierdzają korzyści zdrowotne wynikające z regularnego zażywania witaminy D, rozpowszechnienie informacji na temat znaczenia tej ważnej, dla osób w każdym wieku, witaminy, jest niezwykle istotne. Równie ważne jest zwrócenie uwagi na aspekty bezpieczeństwa związane z samodzielną – bez konsultacji z lekarzem – suplementacją tej witaminy, szczególnie u małych dzieci i u osób na nią nadwrażliwych – komentuje prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Płudowski z Zakładu Biochemii, Radioimmunologii i Medycyny Doświadczalnej Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego III Międzynarodowej Konferencji EVIDAS 2017. – Mamy nadzieję, że obecność wybitnych ekspertów medycznych z Europy i Świata, podczas 3-ciej edycji Konferencji „Witamina D – minimum, maximum, optimum” poszerzy naszą wiedzę merytoryczną na temat znaczenia witaminy D w życiu każdego człowieka, poprzez prezentację doświadczeń i najnowszych osiągnięć badawczych z całego świata.

Gościem specjalnym konferencji będzie prof. Michael F. Holick z Boston University Medical Center (USA), światowej sławy naukowiec i ekspert w dziedzinie endokrynologii, biofizyki i fotobiologii, który od 30 lat bada wpływ witaminy D na zdrowie. Ponadto jest autorem Amerykańskich wytycznych suplementacji witaminą D, rekomendowanych przez Amerykańskie Towarzystwo Endokrynologiczne (Endocrine Society), a także współautorem rekomendacji suplementacji witaminy D dla społeczeństw Europy Środkowej.

Szczegółowe informacje, program Konferencji oraz warunki i rejestracja uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej III Międzynarodowej Konferencji „Witamina D – minimum, maximum, optimum”: www.witaminad.waw.pl.

 

 

Terminy


  • Od 2017-09-22 00:00 do 2017-09-23 00:00

Wspierane przez iCagenda

NEWSLETTER

FORMULARZ KONTAKTOWY


Powered by JS Network Solutions