AKTUALNOŚCI

Cenna inicjatywa Pierwszej Damy. Agata Kornhauser-Duda spotkała się z prezydentem CMCF

Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spotkania Pierwszej Damy RP Agaty Kronhauser-Dudy z prezydentem CMCF Bjoernem Martinoffem:

 

CZYTAJ

III Global Summit for Improving Standard of Care for Preemies

 

Zrzut ekranu 2016 12 03 o 09 56 24

 

 

 

 

Koalicja dla wcześniaka na III Międzynarodowym Forum dotyczącym wcześniaków

Przedstawiciele 26 krajów spotkali się na początku grudnia br. w Sofii na III Międzynarodowym Forum dotyczącym Wcześniaków, aby wymienić się doświadczeniami i wspólnie zastanowić nad potrzebami wcześniaków i ich rodziców, problemami, z którymi muszą się zmagać i rozwiązaniami, które w przyszłości poprawią opiekę nad dziećmi urodzonymi przedwcześnie w każdy kraju. Polskę reprezentowała prof. dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka Kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Szpitala Klinicznego Ks. Anny Mazowieckiej, Prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego i inicjatorka Koalicji dla wcześniaka.

 

 

CZYTAJ

Dzień Wcześniaka w Białymstoku

 

Dnia 17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji Studenckie Koło Naukowe Położnych Kliniki Neonatologii działające przy Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku we współpracy z Kliniką Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Białymstoku, jej kierownikiem dr hab. Markiem Szczepańskim oraz opiekunem dr Barbarą Bebko, organizuje spotkanie dzieci urodzonych przedwcześnie, będących pacjentami Kliniki i ich rodziców.

 

CZYTAJ

17 listopada - Światowy Dzień Wcześniaka

Rocznie rodzi się przedwcześnie około 15 milionów noworodków, co stanowi około jedno na 10 wszystkich dzieci urodzonych na całym świecie.

Jak każdego roku, w dniu 17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. W tym dniu podejmowane są akcje mające na celu podniesienie świadomości na temat porodu przedwczesnego i problemów wcześniaków i ich rodzin na całym świecie. 

CZYTAJ

NEWSLETTER

FORMULARZ KONTAKTOWY


Powered by JS Network Solutions