Kurs Oceny Globalnych Wzorców Ruchu Metodą Prechtla. Kurs Podstawowy

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie oraz Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na Kurs Oceny Globalnych Wzorców Ruchu Metodą Prechtla, Kurs podstawowy. 16-19 października 2017 r.  Kurs skierowany jest głównie do lekarzy neurologów, neonatologów oraz lekarzy rehabilitacji medycznej. Metoda ta pozwala na bardzo wczesne wykrycie ewentualnych uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego noworodka i małego dziecka. Metoda polega na ocenie jakości ruchu dziecka w jego spontanicznej aktywności. Zaletą tej metody jest jej nieinwazyjność i możliwość uzyskania obiektywnej diagnozy, skutecznej w 98%. Stanowi bardzo wiarygodne narzędzie diagnostyczne - jedno z najważniejszych stosowanych nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, która pozwala na ocenę prawidłowych oraz nieprawidłowych ruchów dziecka.

Program kursu PODSTAWOWEGO - Główne tematy:
- Rozwój ruchów globalnych w okresie wcześniaczym i noworodkowym
- Kliniczne znaczenie badania ruchów globalnych
- Główne nieprawidłowości ruchów globalnych
- Praktyczne porady dotyczące oceny ruchów globalnych
- Ruchy globalne a mózgowe porażenie dziecięce.Kurs jest prowadzony w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski. Kurs rozpoczyna się każdego dnia o godz. 9 i trwa do godz. 17.Kurs prowadzi: prof. Christa Einspieler, Institute of Physiology, Medical University of GrazMiejsce kursu: Budynek Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu WarszawskiegoBednarska 2/4,00-310 Warszawa

Cena kursu bez zakwaterowania:
Kurs PODSTAWOWY - 3400 PLN (w cenie kursu: materiały szkoleniowe, obiady, przerwy kawowe)Zgłoszenia na kurs są przyjmowane do 15 września 2017 r. Prosimy o wypełnienie karty rejestracyjnej - do pobrania na stronie.Kartę rejestracyjną należy przesłać na nr faksu: 22 59 66 404 lub zeskanowaną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Płatność za kurs należy uiścić do 30 września 2017 r. na konto:
Bank Gospodarstwa Krajowego numer 18 1130 1017 0020 1368 5920 0001 z adnotacją „PrechtlBas17”. Organizator zastrzega, że w przypadku rezygnacji uczestnika z kursu przed 30 września 2017 roku organizator pobiera 35 zł z tytułu kosztów księgowych.

Organizator zastrzega, że w przypadku rezygnacji uczestnika z kursu po 30 września 2017 roku wpłaconych pieniędzy nie zwraca.Kontakt do organizatorów:

Alina Kuźmina, Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej
tel. kom. 602 672 094